Говорећи о понуди кандидата за председничке изборе у Србији директорка Фонда за хуманитарно право Наташа Kандић устврдила је данас да је иста лоша јер ни један од кандидата не признаје “ реалност“ да је *Kосово независна држава од 1999. године. Не увиђајући сопствено политичко слепило које јој не да да види да *Kосово нема столицу у УН, да није чланица ЕУ, Партнерства за мир, НАТО, Интерпола и низа других међународних организација, да га не признаје пет чланица ЕУ нити две сталне чланице СБ УН, Kандић се обрушила на све претенденте на место на Андрићевом венцу! Ипак, није ово најгора ствар коју смо могли да чујемо. Незадовољна страначким првацима, боркиња за људска права нагласила је да је Србији потребан комичар из чега се јасно може закључити да би за Србију идеалан сценарио био украјински! Видели смо политички расплет у земљи у којој је комичар преузео конце у своје руке. Изјава госпође Kандић сјајно кореспондира са прекјучерашњим апелом Јаноша Бугајског да је Србији потребан Мајдан. Јавност у Србији мора да зна да постоје они који јој желе, раде и припремају комичаре и мајдане. Проблем је у томе што се такве ствари не завршавају смехом него трагедијом! Грађани и руководство морају бити чврсти и одлучни да овакав сценарио не дозволе и сачувају мир и стабилност у Србији.
Бојан Панаотовић Социолог



