Зашто су Енглези или Черчил стали на страну комунисте Тита а против Драже који је био репрезент владе у Лондону?
Наивна је прича како Јошка надмудрио Винстона или како су комунисти у британској служби били за Тита па тако пресудно утицали на Черчила
Једноставна је ствар – Више…
— Радун (@РадунБранко) Аугуст 16, 2023
Британска Круна мисли бар 20 година унапред.
Тито је био потребан:
– да каже НЕ Стаљиновом комунизму,
– да из Европе буде један од вођа несврстаних (да не приђу СССР)
–— Адвокат Б.Ђурић (@бранислав_дј) Аугуст 16, 2023
Тачно тако
Черчил се хвалио како је он створио покрет Несврстаних а реализацију преузео Тито и земље Комонвелта…
— Радун (@РадунБранко) Аугуст 16, 2023
Јалта друже, Јалта.
Договор о зонама политичког, еконоског утицаја.
ЕX YУ по 50% утицаја Запада и СССР.
То фактички важи и након пада Берлинског зида.
Сло, ХР у ЕУ, МК и КиМ директно под утицајем УСА и остали ничија земља јер СССР више не постоји.
Сад је борба за тај ничији део— Саша Дамњановић (@дамјаносат) Аугуст 16, 2023
Био је ничији али је неколико деценије "нечији" то јест америчка зона утицаја
— Радун (@РадунБранко) Аугуст 16, 2023
Има само једно објашњење зашто су британски монархисти подржали YУ комунисте, а не YУ монархисте:
"Није битно које је боје мачка, битно је да лови мишеве." (Денг Сјаопинг)
Све остало је теорија завере.
— Душан Ковачевић (@ДусанИКовацевиц) Аугуст 16, 2023
Тачно тако
— Радун (@РадунБранко) Аугуст 16, 2023
Најпре це бити зато, сто су се заправо борили против Немаца.
— Ѕоѕа Бановобрдски (@зутиферари) Аугуст 16, 2023
то је површни пропагандни наратив за масе којима треба објаснити зашто је грађанска Британија одабрала бољшевика Тита уместо Дражу који се борио за грађанску југославију
— Радун (@РадунБранко) Аугуст 16, 2023
Тито је био део интернационале. Био је неко ко је тадастварао нови светски поредак . Део светске владе .Волели ми њега или не просто то је тако било.
— Миломир Куртовиц (@МиломирК) Аугуст 16, 2023
Глобализам – два лице глобализма – англосаксонски либерализам и његов дебилни брат комунизам имају исто порекло и много сличности… Зато је Черчилу либералу био ближи аустроугарски комуниста Тито но српски официр Дража
— Радун (@РадунБранко) Аугуст 16, 2023
Свака Југославија је за њих обуздавање Срба. Кроз ту призму се све гледа.
— Зоран Ј Поповић (@Зорро_оооо) Аугуст 16, 2023
Читајте Черчилове мемоаре пре него сервирате комунистичку пропаганду.Черчил је сматрао да је краљевство изгубило рат 45те.Америка је окренула леђа,а добитници другог рата су СССР и САД.Није могао ништа да утиче.Све је био склоп околности,смрт Рузвелта.
— ТомаС (@томислав_соскиц) Аугуст 16, 2023
1942 се Англосаксонци окрећу ка Титу и напуштају Дражу, 43 је то био јасно и око Авноја а 44 је већ епилог кад младог Краља натерају да позове Србе да иду у партизане и напусте четнике
— Радун (@РадунБранко) Аугуст 16, 2023



