Мађарски премијер Виктор Орбан данас је рекао да је четврти талас пандемије коронавируса неизбежан и позвао је грађане да се вакцинишу.
Орбан је рекао да је „вакцина против коронавируса слична полиси животног осигурања” и додао да ће за викенд примити трећу дозу вакцине, преноси агенција МТИ.
„Четврти талас пандемије ускоро ће окружити Мађарску, са истока”, рекао је Орбан и навео да је 59 одсто Мађара вакцинисано против ковида 19, док је стопа вакцинације у Румунији само 29 одсто.
Орбан је позвао становништво да се вакцинише и упозорио је да је делта варијанта коронавируса далеко агресивнија од претходних варијанти, преноси Танјуг.
Танјуг



