Прва држава која отвара амбасаду у метаверзуму

viber_image_2021-11-18_10-45-24-067

Влада Барбадоса је у недељу званично потписала споразум о успостављању дигиталне амбасаде у „Децентраленду“, дигиталном окружењу заснованом на Итиријуму, известио је „Коин деск“, позивајући се на Министарство спољних послова и спољне трговине земље

Острвска држава Барбадос проширила је свој дипломатски домет на виртуелни свет, након што је, као прва суверена земља у свету, потписало споразум о успостављању дигиталне амбасаде у метаверзуму.

Влада Барбадоса је у недељу званично потписала споразум о успостављању дигиталне амбасаде у „Децентраленду“, дигиталном окружењу заснованом на Итиријуму, известио је „Коин деск“, позивајући се на Министарство спољних послова и спољне трговине земље. Технолошка платформа је такође објавила овај потез у твиту.

Острво не планира да заустави своју дигиталну експанзију и уређује детаље за сличне послове са низом других платформи виртуелне реалности, укључујући „Сомнијум спејс“ и „Суперворлд“, наводи министарство.

 

Планирано за јануар, отварање амбасаде учиниће Барбадос првом земљом на свету која је признала „дигиталну суверену земљу“.

Мада је ова иницијатива још увек у раној фази и донекле експериментална, она прати друге потезе ове државе последњих година, укључујући стварање електронског барбадоског долара 2016.

Тај концепт је предводио садашњи амбасадор Барбадоса у Уједињеним Арапским Емиратима Габријел Абед, који такође предводи напоре за успостављање метаверзум амбасаде, преноси РТ.

„Амбасаде су почетна тачка за добијање визе за улазак у неку земљу или путовања без виза. Можете ли замислити како би то изгледало виртуелно? И куда би вас та е-виза могла одвести?”, Абед је рекао у интервјуу за „Коин деск“.

Комбинујући елементе друштвених медија и виртуелне стварности, концепт „метаверзума“ стално добија на популарности и изазива интересовање. Прошлог месеца, „Фејсбук“ је најавио да ће се ребрендирати на нову матичну компанију „Мета“ и настојати да се прошири на метаверзум, док десетине других фирми, укључујући „Мајкрософт“, „Роблок“ и Нвидиа“, такође желе да развију софтвер и хардвер како би напајали дигитални свет, наводи Си-Ен-Би-Си.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Најновије

Запрати нас